Nehnuteľnosti – základné pojmy

Základné pojmy a odborné termíny z oblasti realít a nehnuteľností.

Vila

Vila je usadlosť, zahŕňajúca dom, pozemky a priľahlé budovy. Vo všeobecnosti sa pod pojmom vila rozumie veľký dom postavený v umeleckom štýle, s krásnym výhľadom na more, pohorie, rieku atď…

Dom

Ľudia stavajú dom ako miesto na bývanie, táto stavba je obklopená stenami, má strechu a jedno alebo viacero poschodí. Pod pojmom dom rozumieme každú budovu, ktorá nie je ani vila, ani kamenný dom, ani veľká budova pozostávajúca z apartmánov. Nie je to ani objekt určený na podnikanie.

Kamenný dom

Kamenný dom – pri tomto type domu je hlavným stavebným materiálom kameň. Je dôležité spomenúť, že je vystavaný podľa starej miestnej architektúry charakteristickej pre Jadran.

Apartmán

Apartmán je samostatná bytová jednotka, ktorá zaberá časť väčšej budovy. Boli vybudované najmä na prenájom pre turistov. Apartmány sú menšie rozlohou- zvyčajne nemajú viac ako 80m2.

Byt

Byt je samostatná bytová jednotka vo väčšom objekte, určená na trvalé bývanie. Zvyčajne je menší rozlohou, no môže mať aj 200m2.

Podnikateľské priestory

Podnikateľské priestory – pod týmto názvom rozumieme všetky priestory a budovy určené na podnikanie. Patria tu: kancelárie, hotely, reštaurácie, obchody, kaviarne…

Stavebný pozemok

Stavebný pozemok je pozemok, na ktorý sa vzťahuje stavebné povolenie. Obvykle sa jedná o menšiu plochu s rozlohou nie väčšou ako 4000m2.

Pozemok

Pozemok je kus pôdy, ktorý nie je stavebným pozemkom. Časom je možné získať stavebné povolenie a môže sa zmeniť na stavebný pozemok.

Tento slovníček sponzoruje Soukromá inzerce nemovitostí zdarma.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥